|
English
 
چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > تقدیر از واحدهای برتر صادراتی


  چاپ        ارسال به دوست

در راستای حمایت از تولید صادرات محور انجام شد؛

تقدیر از واحدهای برتر صادراتی

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران در نشستی از واحدهای برتر صادراتی در حوزه صنایع کوچک تقدیر کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی تهران، شاهپور قنبری با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای تولید صادرات محور در راستای پیگیری اهداف اقتصاد مقاومتی طی نشستی مشترک با تولیدکنندگان نمونه کالاهای صادراتی تقدیر کرد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران در این نشست اظهار کرد: توفیقی بود که امروز با واحدهای کوچک و متوسط پیشرو که امسال صادرات خوبی داشتند گفت وگو کنیم. وی با بیان اینکه سازمان صنایع کوچک  و شهرک های صنعتی بر اساس سیاست های خود، ابلاغیه های اقتصاد مقاومتی را به طور جدی دنبال می کند اظهار کرد: واحدهای کوچک و متوسط 92 درصد واحدهای صنعتی کشور را تشکیل می دهند و ظرفیت جهانی شدن و افزایش  صادرات در آن ها وجود دارد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران با بیان اینکه صنایع کوچک مشکلات مخصوص خود را دارند گفت: برخی مشکلات باعث شده تا صنایع کوچک نتوانند تمام تواند خود را بروز دهند و بر همین اساس تشکیل شرکت های مدیریت صادرات را پیگیری می کنیم. وی افزود: این شرکت ها برای کمک رسانی و تسهیل صادرات در کنار صنایع کوچک و متوسط قرار می گیرند.
قنبری حمایت های مالی در نمایشگاه ها، ایجاد شرایط بازدید از غرفه های بین المللی جهت کسب تجربه و احداث غرفه را ازجمله حمایت های خاص شرکت شهرک های صنعتی تهران از صنایع کوچک عنوان کرد و گفت: بر اساس کلیه دستورالعمل های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی آماده خدمت رسانی به واحد های کوچک و متوسط هستیم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران  گفت:  بر اساس شاخص هایی که همکاران ما تهیه کردند 11 واحد در سال 96 صادراتی خوبی داشتند و بر اساس رنکینگی که انجام شد واحد «دریا پلاست» در 6 ماهه اول امسال 10 میلیون دلار صادرات داشته است.
وی با بیان اینکه عمده واحدهای برتر صادراتی در حوزه خشکبار، نایلون و چرم سازی هستند گفت: امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد و در سنوات آینده بتوانیم شاهد رشد واحدهای تولیدی از نظر حجم تولید و صادرات باشیم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران صادرات واحدهای کوچک و متوسط را در سال جاری285 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته رشد داشته و امیدوارم سال آینده بتوانیم شاهد رشد باشیم. قنبری گفت: واحدهای نمونه صادراتی علی رغم مشکلات موجود در اقتصاد کشور نه تنها توانسته اند سرپا بمانند بلکه کالای خود را صادر هم می کنند که جای تقدیر دارد. وی افزود: امیدواریم تولید به عنوان اولین محل سرمایه گذاری در کشور شناخته شود نه سرمایه گذاری در سکه و دلار و املاک.
در این نشست معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی تهران نیز اظهار کرد: این شرکت به عنوان زیرمجموعه سازمان صنایع کوچک برنامه های حمایتی از واحدهای صادراتی نمونه را پیگیری می کند. نسرین مرسل صدیق با بیان اینکه شرکت شهرک های صنعتی تمام توان خود را در جهت ارتقا منابع انسانی و مدیریت صادرات صنایع کوچک به کار می برد ظهار کرد: با تاکید مدیرعامل بر حمایت از واحدهای صادراتی، 10 واحد صنعتی برتر بر اساس شاخص های مختلف ارزیابی و معرفی شدند.
گقتنی است در پایان این نشست قنبری با اهدای لوح تقدیر از واحدهای صنعتی نمونه تجلیل کرد.١٢:٠٢ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٦٨