|
English
 
چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > تجربیات هنگ کنگ به ایران منتقل می شود


  چاپ        ارسال به دوست

چاره اندیشی برای ضعف طراحی در صنعت طلا و جواهر ایرانی؛

تجربیات هنگ کنگ به ایران منتقل می شود

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران از حضور یک هیئت 125 نفره با همکاری شرکت شهرک های صنعتی تهران، اتحادیه طلا و جواهر و جمعی صادرکنندگان در نمایشگاه طلا، جواهر و الماس هنگ کنگ 2018 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی تهران، شاهپور قنبری در تشریح جزئیات فعالیت صادرکنندگان ایرانی در این نماشگاه گفت: نمایشگاه امسال در دو حوزه سنگ و جواهرات برگزار شد و یک هیئت 125 نفره ایرانی نیز در آن حضور داشتند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران ضعف در طراحی را حلقه مفقوده صنعت طلا و جواهر کشور عنوان کرد و گفت: برای رفع این حلقه مفقوده در جریان سفر به هنگ کنگ دو اقدام اساسی در قالب شرکت تولیدکنندگان در سمینار آموزشی و تفاهم برای تربیت نیروهای متخصص به منظور انتقال تجربیات به داخل کشور انجام شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران گفت: در جریان حضور صنعتگران در این نمایشگاه یک روز کامل به بازدید از مراکز آموزشی طراحی طلا و جواهر اختصاص یافت. قنبری حضور در سمینار آشنایی با نرم افزار تخصصی طراحی هنگ کنگ برای کل بازدیدکنندگان را از دیگر اقدامات انجام شده در این سفر عنوان رد و گفت: در پایان این سمینار گواهینامه پایان دوره آموزش نیز به شرکت کنندگان اهدا شد.
قنبری گفت: با وجود شرکت تولیدکنندگان در این برنامه ها به این میزان آموزش اکتفا نکردیم و برای برگزاری یک دوره تربیت نیروی متخصص با هنگ کنگی ها به توافق رسیدیم.  قنبری ادامه داد: بر اساس این توافق نیروهای ماهر ایرانی طی یک دوره آموزش در کشور هنگ کنگ با کشور بازمی گردند و این تجربیات را به نیروهای داخل کشور منتقل خواهند کرد. وی افزود: طرف هنگ کنگی قول داده است تا برای حداقل 10 نفر نیروی متخصص طی یک دوره سه ماهه خدمات آموزشی ارائه دهد.
قنبری با بیان اینکه نمایشگاه از لحاظ سطح شرکت کنندگان و کیفیت اجناس در سطح خوبی است گفت: حضور در چنین رویدادی می تواند در حوزه تکنولوژی حاکم بر طراحی و ابزار تولید سنگ و طلا تجربه خوبی برای تولیدکنندگان کشور باشد. قنبری با بیان اینکه خوشه طلا و جواهر ایران سرمایه های اجتماعی خوبی دارد و شبکه فراگیری در آن شکل گرفته است گفت: تولیدکنندگان ایرانی از حضور در این نمایشگاه اظهار رضایت می کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران یکی از ویژگی های نمایشگاه را حضور کشورهای پیشرو در زمینه طلا و جواهرات عنوان کرد و گفت: اکثر کشورهای حاضر در نمایشگاه کارهای خوبی عرضه کردند. قنبری افزود: حضور در این نمایشگاه زمینه انتقال تکنولوژی که هم اکنون یکی از حلقه های مفقوده زنجیره ارزش خوشه طلا و جواهر محسوب می شود را فراهم می کند. وی در پایان ابراز امیدواری کرد شرکت کنندگان ایرانی بتوانند در حوزه طراحی دستاوردهای خوبی از حضور در این نمایشگاه داشته باشند.
قنبری با بیان اینکه نمایشگاه هنگ کنگ یکی از مهم ترین نمایشگاه های طلا و جواهر دنیا محسوب می شود اظهار کرد: فعالان این صنعت در کشور هنگ کنگ سابقه خوبی در طراحی جواهرات دارند و بر همین اساس انتقال تجربیات این کشور به صنعتگران ایرانی گام مهمی در رفع حلقه های مفقوده زنجیره ارزش این خوشه صنعتی در ایران است.
گفتنی است پنجمین نمایشگاه بین المللی طلا جواهر و الماس از سوی شورای توسعه تجارت هنگ کنگ در حال برگزاری است. در این نمایشگاه بیش از 1970 شرکت از 40 کشور جهان تازه ترین محصولات و آثار خود در زمینه های طلا و جواهرات، سنگ های قیمتی و الماس را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند. سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی جواهرات هنگ کنگ نیز قرار است اول تا پنجم مارس در مرکز اجتماعات و نمایشگاه های هنگ کنگ برگزار شود. در این دو نمایشگاه مجموعا بیش از 4550 شرکت از 52 کشور جهان حضور خواهند داشت.٠٨:١٣ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٨٩    /    تعداد نمایش : ٢١٠