|
English
 
چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > حجم اقتصاد دانش بنیان در سال 97 دو برابر می شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از شهرک صنعتی قرچک خبر داد؛

حجم اقتصاد دانش بنیان در سال 97 دو برابر می شود

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در بازدید از شهرک صنعتی قرچک با اشاره به رشد صنایع دانش بنیان در سال های اخیر اظهار کرد: حجم اقتصاد دانش بنیان در سال 97 دو برابر می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی تهران، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به همراه مرسل پور، فرماندار قرچک و شاهپور قنبری، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران از شهرک صنعتی قرچک بازدید کرد.
ستاری در جریان این بازدید توسعه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان را یکی از پایه ای ترین موضوعات مورد پیگیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  عنوان کرد و گفت: استارت آپ های حوزه آی تی و شرکت هایی که در حوزه فناوری فعالیت می کنند به نوعی در حال تولید کالای ایرانی هستند.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه صنایع دانش بنیان با چتر توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رشد قابل ملاحظه ای داشته است اظهار کرد: امیدواریم در سال جدید هم این رشد ادامه پیدا کند و حجم اقتصاد دانش بنیان تا دو برابر افزایش پیدا کند.
ستاری با بیان اینکه سال ٩۶ برای صنایع دانش بنیان سال خوبی بود اظهار کرد: البته هنوز با استاندارهایی که مدنظر داشتیم فاصله داریم. وی افزود: مهم ترین ویژگی این نوع فعالیت ها نیروی انسانی مناسبی است که در کشور وجود دارد و امیدواریم با توسعه شرکت ها این نیروی انسانی به توسعه اقتصاد دانش بنیان کمک کند.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره ایران ساخت در سال جاری اظهار کرد: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی چیزی است که شرکت های دانش بنیان بهتر از همه می توانند آن را توسعه دهند.
ستاری گفت: استارت آپ های حوزه تولید و خدمات از نظر تکنولوژی چیزی از شرکت های خارجی کم ندارند و همان طور که همگی شاهد هستیم استقبال مردم نیز از شرکت های دانش بنیان مناسب است.
در ادامه شاهپور قنبری، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران در نشست بررسی مشکلات واحدهای صنعتی شهرک صنعتی قرچک ضمن تشریح وضعیت  این شهرک اظهار کرد: شهرک صنعتی قرچک قرار است مرکز استقرار واحدهای صنفی تولیدی باشد و واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک صنعتی قرچک از شهر تهران منتقل شده اند. مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران برخورداری از معافیت های مالیاتی را یکی از مهم ترین نیازهای واحدهای صنعتی این شهرک دانست و گفت:  این شهرک صنعتی از نظر مسائل زیست محیطی وضعیت مناسبی دارد و مشکل خاصی ندارد.
وی افزود: مشکل اصلی این شهرک صنعتی و بقیه شهرک های استان تهران در ایجاد زیرساخت و تامین آب و برق است.
قنبری با بیان اینکه تامین برق شهرک های صنعتی در استان تهران بسیار مشکل است اظهار کرد: پست سیار 15 مگاواتی شهرک قرچک پاسخگوی نیازهای واحدهای صنعتی نیست و رفع این مشکل نیازمند همکاری بیشتر شرکت توزیع برق منطقه ای است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران در حاشیه این نشست نیز در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به نامگذاری سال به نام سال حمایت از کالای ایرانی برنامه های مختلفی را در سطح استان تدارک دیدیم.
قنبری حمایت نرم افزاری و ارتقاء کیفی محصولات را دو محور حمایت از صنایع کوچک دانست و گفت: در این راستا تورهای صنعتی برای بازدید تولیدکنندگان از صنایع برتر را در دستور کار قرار دادیم و در این زمینه تجارب خوبی را کسب کردیم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران در تشریح برنامه های حمایتی از صنایع کوچک در حوزه بازیابی اظهار کرد: شرکت در نمایشگاه ها و حمایت از صنایع کوچک برای حضور در بازارهای هدف، حمایت مالی و برنامه ای از صادرات و ارتقاء کیفی محصولات برای تقویت بازاربابی صنایع کوچک تدارک دیده شده است.
قبری با بیان اینکه قیمت زمین صنعتی در استان تهران نسبت به سایر استان ها بالاتر است اظهار کرد: از دستگاه های خدماتی انتظار داریم نهایت حمایت و کمک را از این حوزه داشته باشند تا بتوانیم قیمت تمام شده زمین صنعتی در استان را کاهش دهیم.
١٤:٢٢ - يکشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٩٨    /    تعداد نمایش : ١٥٣