|
English
 
چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > تعيين وتكليف بیش از ۳۲۰ هزار متر زمین راکد در شهرك هاي صنعتي تهران در سال 1396


  چاپ        ارسال به دوست

تعيين وتكليف بیش از ۳۲۰ هزار متر زمین راکد در شهرك هاي صنعتي تهران در سال 1396

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران  از تعیین‌تکلیف ۴۵ قرارداد راکد و غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران خبرداد و گفت: ۴۵ قرارداد به مساحت ۳۲۳ هزار و ۴۴۶ مترمربع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تابع مورد بررسی و تعیین‌تکلیف قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي تهران "شاهپور قنبری" با اعلام اين خبر افزود: با بررسی این پرونده‌ها در نهایت ۲۹پرونده به فسخ قطعی منجر و ۱۵ پرونده اعطای مهلت شد. در نهایت ۳۲۳ هزار و ۴۴۶ مترمربع از اراضی صنعتی در مجموعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران آزادسازی شد.
وی تاکید کرد: اکنون ۵ هزار و ۸۱ واحد صنعتی کوچک و متوسط در مجموعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران در حال فعالیت هستند که ۱۰۳ هزار و ۸۳۶ نفر را به صورت مستقیم مشغول به کار کرده‌اند. با این حال، شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان در سطح کشور پرتقاضا و در برخی موارد از جمله شمس‌آباد و عباس‌آباد دارای تقاضای روزانه برای دریافت زمین هستند.
حل اختلاف و داوری
رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران یادآور شد: شرکت شهرک‌های صنعتی تهران بر اساس شیوه‌نامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین‌تکلیف قراردادهای راکد و فعال کردن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست‌های هیات حل اختلاف و داوری اقدام می‌کند.
قنبری ادامه داد: دریافت نکردن پروانه ساختمانی، نبود ساخت‌وساز، نگرفتن پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضای اعتبار یا ابطال جواز تاسیس و بسته نشدن قرارداد و تحویل از جمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است که در جلسه‌های هیات حل اختلاف و داوری مورد بررسی قرار می‌گیرد.
رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان صنعتی تهران گفت: تعیین‌تکلیف قراردادهای راکد و غیرفعال از طریق هیات حل اختلاف و داوری یک راهکار مفید و تخصصی در برخورد با زمین‌های راکد بدون ارجاع به مراجع قضایی است که در این راستا، فسخ قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی با جدیت دنبال خواهد شد تا به واسطه آن، نسبت به آزادسازی اراضی صنعتی غیرفعال، واگذاری دوباره آنها به متقاضیان و سرمایه‌گذاران در بخش صنعت و تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در سطح استان تهران اقدام شود.


١٥:٢٥ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٩٩    /    تعداد نمایش : ١٤٨