|
English
 
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > زنان کارآفرین در شهرک های صنعتی کار قهرمانانه میکنند


  چاپ        ارسال به دوست

زنان کارآفرین در شهرک های صنعتی کار قهرمانانه میکنند

مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: بعد از برجام ماشین آلات و تکنولوژی مورد نیاز واحدهای صنعتی به کشور وارد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی تهران ، پریچهر سلطانی در بازدید از ۳ واحد صنعتی با مدیریت بانوان در شهرک صنعتی شمس آباد تهران اظهار کرد: حضور بانوان در لایه های مختلف صنعت از کارآفرینی تا کارگری در واحدهای تولیدی نشان از رشد جایگاه زن در فعالیت های اجتماعی و اقتصادی دارد.
وی با اشاره به پیگیری موضوع عدالت جنسیتی از سوی رییس جمهور تاکید کرد: همانطور که دولت پیگیر رعایت این موضوع است، هر کسی در هر جایگاهی باید برای رعایت حقوق شهروندان زن و عدالت جنسیتی تلاش کند.
مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: ۵۰ درصد از جمعیت کشور را زنان تشکیل داده اند و سهم ۶۰ درصدی در جمعیت دانشگاهی را به خود اختصاص داده اند بنابراین ضرورت دارد سهم بانوان در اقتصاد و اشتغال کشور روشن و مشخص شود.
سلطانی به شعار سال برای حمایت از کالای ایرانی اشاره کرده و گفت: نامگداری سال از سوی رهبر معظم انقلاب رسالت مسئولان در بخش صنعت و رفع مشکلات صنعتگران را بیشتر کرده است.
وی با تاکید بر اینکه مشکلات صنعتگران در رابطه با سختگیری‌های زیست محیطی از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در دست بررسی و پیگیری است، افزود: توسعه امکانات رفاهی مانند مراکز آموزشی، ورزشگاه ها و مهدهای کودک در شهرک های صنعتی برای رشد کارآفرینی نقش آفرین بوده و دارای اهمیت است.

پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم صادراتی بانوان
نسرین مصدق صدقی معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی تهران در ادامه پیشنهاد ایجاد کنسرسیوم بانوان کارافرین را مطرح کرد و گفت: قدرت چانه زنی و رقابت پذیری محصولات صنایع کوچک با ایجاد کنسرسیوم های صادراتی در بازارهای جهانی افزایش می باید.
وی ادامه داد: صنعتگران با عضویت در  کنسرسیوم های صادراتی میتوانتد از خدمات حمایتی شرکت شهرک های صنعتی بهره‌مند شوند.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی تهران گفت: صنایع کوچک از نظر منابع مالی و انسانی آسیب پذیرند و در دنیا برای رفع این مشکل از خدمات مشاوران استفاده می کنند.
مصدق صدقی افزود: ساختمان خدمات کسب و کار در شهرک های صنعتی تهران برای استقرار مشاوران راه اندازی شده است. این مشاوران در زمینه بیمه تامین اجتماعی، مالیات، فناوری، ارتقای تکنولوژی و... به صنعتگران خدمات می دهند.
 وی با بیان اینکه زنجیره ارزش در نهایت به فروش محصول ختم می شود. تاکید کرد: دانش بنیان شدن واحدهای صنعتی به توسعه فعالیت های صنعتگران کمک می کند.
گفتنی است، پریچهر سلطانی مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به همراه نسرین مصدق صدقی معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی تهران و حسین ولایتی مدیر شهرک صنعتی شمس آباد از ۳ واحد تولیدی با مدیریت بانوان در شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کرد.
این واحدها شامل شرکت نفت ریسان تولیدکننده روغن های صنعتی، کارخانه شمیم پژوهش تولیدکننده قطعات خودرو و صنایع آزمایشگاهی دارویی انیسان بود.١٧:٢٦ - سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٥٢٢    /    تعداد نمایش : ١٨٢