|
English
 
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧ |
 

ورود کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
فرآیند تخصیص زمین

مدارک مورد نیاز:
1- اشخاص حقیقی: اصل و کپی شناسنامه صاحبان جواز تأسیس به همراه جواز تأسیس
2- اشخاص حقوقی: اصل و کپی شناسنامه صاحبان جواز تأسیس و مدارک شرکت، شامل اظهارنامه، شرکت نامه، تصویر آگهی تأسیس و آخرین تغییرات در روزنامه رسمی

 

مدت زمان انجام فرآیند: دو هفته


مراحل واگذاری زمین به متقاضیان احداث واحد صنعتی و مدارك مورد نیاز به قرار زیر میباشد

الف: ارائه مدارك جهت تشكیل پرونده شامل:
* مراجعه به سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران واقع در تهران، ضلع شمال غرب میدان ولیعصر، کوچه ارژنگ، پلاک 1 - جهت اخذ معرفی نامه

وب سایت سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران : http://teh.mimt.gov.ir
* انجام مشاوره با نماینده شرکت شهرکهای صنعتی تهران مستقر دراداره کل صنایع استان تهران جهت بررسی شرایط خاص صنعت مورد نظر و تطبیق آن با شرایط شهرکهای درحال واگذاری وارائه گزینه های ممكن به متقاضی
شماره تلفن جناب آقای مهندس خسروانی ، نماینده شركت شهركهای صنعتی تهران در سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران 83210000 می باشد.

* مراجعه به دفتر شهرك موردنظر، واقع در شهرك
* ارائه معرفی نامه از سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران جهت اخذ زمین
* در مورد اشخاص حقوقی ارائه فتوكپی اساسنامه، فتوكپی روزنامه رسمی با آخرین تغییرات، فتوكپی واصل شناسنامه كلیه صاحبان امضاء و در مورد اشخاص حقیقی فقط فتوكپی واصل شناسنامه صاحبان امضا.

ب: انتخاب زمین:
* متقاضی می تواند از حداقل سه گزینه زمین مختلف بازدید به عمل آورده و یکی را انتخاب نماید.این گزینه ها بابررسی های لازم در خصوص متراژ درخواستی نوع تولید و رعایت مسائل زیست محیطی مشخص خواهند شد.
* زمین انتخاب شده توسط متقاضی به مدت هفت روز در حالت رزرو باقیمانده و چنانچه طی این مدت متقاضی اقدام به واریز وجه و پی گیری ننماید زمین مورد نظر به سایر متقاضیان واگذار خواهد گردید.
* متقاضیان می توانند جهت اطلاع از و ضعیت زمین های واگذار شده و مرغوبیت آنها به ویترین نصب شده در دفتر شهرک مراجعه نمایند.

ج: پرداخت وجه :
* پس از تصویب قطعه ،دریافت هزینه های بهره برداری از زمین و اعیانی و تاسیسات از طریق امور واگذاری و خدمات انجام می پذیرد.
* در كلیه شهركها 30% از كل مبلغ به صورت نقد و 70% باقیمانده به صورت اقساط 30 ماهه در قالب 10 قسط سه ماهه دریافت می گردد.
* مبلغ نقدی در وجه حساب جام بانك ملت شماره 2568900263 شعبه میدان آرژانتین كد 6508/6 به نام شرکت شهرکهای صنعتی تهران واریز می گردد.
* سفته ها نیز به تاریخ دهم هر ماه می باشد و متقاضی می بایست از درج هر تاریخ دیگر خودداری نماید.(سفته ها به قیمت مصوب بانک مرکزی در قسمت امور مالی شهرک موجود می باشد)
* شرکت از پذیرش سفته های ریز و متعدد معذور می باشد و می بایست برای هر قست یک سفته ارائه گردد.
* سفته ها حتی المکان تایپ شده و در غیر اینصورت کاملا خوانا نوشته شوند.
* نام متعهد کامل ، مطابق شناسنامه ودر مورد اشخاص حقوقی مطابق مشخصات ثبتی در سفته ها درج شود.
* ظهر سفته باید توسط فرد دیگرکه دارای حساب جاری بوده و بانک مربوطه هم آن را گواهی امضاء نموده باشد ضمانت گردد.درغیر اینصورت متقاضی می بایست معادل هر سفته یک برگ چک در سررسیدهای تعیین شده برای تضمین وصول سفته ها ارائه نماید.
* متقاضی محترم می بایست هرگونه تغییر مکان جغرافیایی محل سکونت خود را سریعا به صورت کتبی به دفتر به دفتر شهرک صنعتی جهت درج در پرونده و دفترچه قرارداد اعلام نموده و رسید اخذ نمایند.
* در صورتیکه مبلغ هر قسط از ده میلیون توان بیشتر باشد متقاضیان می بایست به حوزه مالیاتی خیابان میرداماد نبش رازان جنوبی نرسیده به میدان مادر مراجعه نموده و با ابطال تمبرمبلغ سفته های مزبور را تغییر دهند.

د: چگونگی تخصیص زمین و تحویل :
* پس از تکمیل اسناد لازم و اخذ تاییدیه از واحد مالی مبنی بر صحت مدارک و اسناد مالی دریافت شده،متقاضی می تواند برای تحویل زمین به واحد واگذاری مراجعه نماید.

ه: نحوه پرداخت اقساط :
* متقاضیان محترم می بایست قبل از تاریخ سررسیدسفته ها که عموما دهم هر ماه می باشد نسبت به حواله وجه آن ها طبق فرم بانکی مخصوص شرکت شهرکهای صنعتی تهران با درج مشخصات کامل و قید شماره تخصیصی بانک برای آن سفته اقدام نمایندیا تا تاریخ مذکور با ارائه چک بانکی رمزدار قابل وصول در حساب جام 2568900156بانک ملت به نام این شرکت به باجه بانک واقع در ساختمان دفتر مرکزی به آدرس تهران - سهروردی شمالی - خیابان محبی - پلاك 2 باجه بانک ملت (شعبه شهركهای صنعتی)مراجعه و نسبت به پرداخت وجه و دریافت لاشه سفته مورد نظر اقدام نمایند.
* توجه فرماییدعدم پرداخت بدهیها در موعد مقررموجب واخواست سفته ها شده و مشمول جرائم متعلقه خواهد شد.مجموع هزینه های واخواست،هزینه های مابه التفاوت،هزینه دادرسی و اقدامات حقوقی و سهمی از هزینه های اداری از اینگونه متقاضیان دریافت خواهد شد.
برخی از شرایط ارائه معرفی نامه دریافت زمین در داخل شعاع 120 كیلومتری و خارج آن
* خارج از شعاع 120 كیلومتری ( شهرك صنعتی فیروزکوه ): داشتن جواز یا اعلامیه تاسیس
* شهرك صنعتی چرمشهر علی رغم قرارداشتن در داخل محدوده 120 كیلومتری تهران از محدودیت های احداث واحد جدید معاف شده است وواحدهای جدید صنعت چرم در این شهرك می توانند مستقر شوند.
* داخل شعاع 120 كیلومتری (شهركهای شمس آباد، عباس آباد، سالاریه، علی آباد،خوارزمی، پیشواوپرند):واحدهای صنعتی که با مجوزهای(گواهی فعالیت صنعتی، موافقت اصولی، كارت شناسایی، پروانه بهره برداری ) در تهران فعالیت می نمایند ویا صنایع غذایی جدید می توانند در صورت وجود زمین وامکانات کافی در شهرکهای فوق استقرار یابند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر راهنمای متقاضیان واقع دراداره کل صنعت،معدن و تجارت استان تهران واقع در سعادت آباد بین میدانهای کاج و سرو خیابان صرافها تماس حاصل فرمایید.


شرایط واگذاری واحدهای تجاری

* درحال حاضر واگذاری ندارد

شرایط واگذاری واحدهای كارگاهی (سوله آماده)
* در حال حاضر آماده واگذاری ندارد.